Nowoczesna czarna ściana z dodatkami DIY


Piękna ściana w czarnym kolorze

z rozświetlającymi dodatkami?

Zrealizuj cały projekt za pomocą

pistoletu malarskiego!

Czy prosta elegancja kojarzy ci się z klasyczną czernią, jednak jeszcze nie odważyłeś się użyć ciemnego odcienia jako farby ściennej? W niniejszym artykule pokażemy Ci, jak sprawić aby Twój salon wyglądał stylowo i nowocześnie, bez efektu przytłaczającej ciemności!

Jak osiągnąć perfekcyjne rezultaty?

Krok 1:
Zabezpiecz meble i dodatki. Następnie oklej taśmą i folią krawędzie oddzielające malowaną powierzchnię od pozostałych. Zawsze używaj wysokiej jakości taśmy maskującej, ponieważ lepiej przylega i jest łatwiejsza do późniejszego usunięcia.

Aby zabezpieczyć ściany, sufity i podłogi przed ciemną farbą, możesz użyć elektrostatycznej folii z taśmą malarską Wagner.

   


Krok 2:
Przygotuj swój pistolet malarski.

Ponieważ farba emulsyjna jest zazwyczaj gęsta, przed natryskiem zaleca się rozcieńczenie jej wodą o około 10% – postępuj zgodnie z instrukcjami producenta farby. Po rozcieńczeniu wlej farbę do zbiornika pistoletu, a następnie wykonaj test natrysku na kawałku kartonu aby sprawdzić, czy wybrane ustawienia strumienia natrysku są prawidłowe.

Wskazówka: czarny to wymagający kolor, pamiętaj, aby zastosować farbę wysokiej jakości, dobrze napigmentowaną.

   

Krok 3:
Rozpocznij malowanie natryskowe. Najlepszym sposobem na to jest zastosowanie techniki nakładania krzyżowego na całej powierzchni, aby zapewnić optymalne pokrycie farby. W tym celu maluj powierzchnię najpierw pionowo, a następnie poziomo, przesuwając się od lewej do prawej – kierunek strumienia można zmienić, regulując dyszę. Malując w ten sposób, uzyskasz perfekcyjne krycie ściany.

Wskazówka: Zwłaszcza ciemne farby ścienne na początku wysychają niejednolicie. Nie martw się tym! Poczekaj, aż cała ściana wyschnie całkowicie.


Krok 4:

Po zakończeniu malowania usuń folie i taśmy maskujące. Najlepiej zrobić to przed całkowitym wyschnięciem farby.

 

Jasne akcenty dekoracyjne na czarnej ścianie

Czarne ściany możesz rozświetlić dodatkami. Jeśli drzemie w tobie duch DIY, możesz wykonać je na własną rękę, korzystając z dowolnych paneli drewnianych. Przygotuj swój pistolet malarski, farbę, taśmy, nożyk, linijkę i do dzieła!

1. Dokładnie przyklej pożądany wzór na drewnianej desce za pomocą pasków taśmy malarskiej.

2. Odetnij pozostałość pasów nożykiem i linijką

3. Napełnij farbą zbiornik w głowicy do malowania i przetestuj strumień natrysku na kawałku kartonu. Następnie rozpocznij malowanie.

4. Odklej taśmę malarską i poczekaj aż obraz całkowicie wyschnie.

 

Teraz czas na efekt „przed” i „po”:

przed:

   

 po:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium