Opis technologii profesjonalnych pomp membranowych Wagner


Dzisiejszy artykuł dedykujemy profesjonalnym wykonawcom budowlanym. W szczególności tym, którzy często zmieniają kolor w trakcie malowania natryskowego, zależy im na niskich kosztach eksploatacji agregatu, minimalnej konserwacji swojego urządzenia, a także stawiają na najwyższą, niemiecką jakość urządzeń natryskowych dla profesjonalistów - czyli markę Wagner, znaną już od ponad 80 lat.

Pragniemy wyjaśnić, jak pracują urządzenia w danej technologii, w jakich projektach sprawdzą się najlepiej, oraz co je wyróżnia.

Pompa membranowa Wagner zapewnia niezawodne użytkowanie z szeroką gamą materiałów. Zawdzięcza to unikalnej technologii QLS o długim skoku. Oznacza to, że zarówno materiały o niskiej lepkości (np. lakiery), jak i cięższe materiały (takie jak emulsje i farby elewacyjne), mogą być optymalnie natryskiwane.

Animacja pokazująca pracę pompy membranowej:

Przykładem takiego urządzenia w gamie produktów marki Wagner jest agregat malarski SuperFinish 23 Pro. https://wagner-polska.com.pl/pl/p/Agregat-Wagner-SuperFinish-23-PRO/557

To agregat profesjonalny, idealny do mniejszych projektów, takich jak lakierowanie drewnianych sufitów, kaloryferów i okien drewnianych, a także średniej wielkości projektów, takich jak na przykład malowanie ścian oraz elewacji budynków.

  

Dodatkowymi zaletami agregatów membranowych są

- Łatwa konserwacja

Pompy membranowe praktycznie nie wymagają konserwacji. Zapewnia to nawet o 50% niższe koszty konserwacji w porównaniu z pompą tłokową. W razie konieczności naprawy, odpowiednie elementy można łatwo wymienić bezpośrednio na placu budowy.

- Do 58% mniej materiału w systemie

Dzięki małemu przekrojowi wewnątrz urządzenia, pompy membranowe, np. w urządzeniu Super Finish 23Pro mogą pracować z bardzo małymi ilościami materiału. Pozwala to oszczędzić materiał zarówno podczas jego zmiany, jak i podczas czyszczenia.

- Niska pulsacja

Dzięki technologii membranowej można uzyskać wyjątkowo równomierny strumień natrysku oraz cienką warstwę nanoszonego materiału. Krótszy skok membrany zmniejsza pulsację, co zapewnia brak nieregularności strumienia natrysku. Ponadto, dodatkowy punkt przełączania tłoka jest regulowany za pomocą pompy membranowej. Pulsację redukuje również wąż agregatu, który posiada nylonowy oplot.

Porównanie kosztów eksploatacji pompy membranowej i tłokowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium